ВАШИНГТОН (QHA) -

Слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їх дій, повідомляє джерело з посиланням на голову Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніла Уолша.

— Програмне забезпечення, використане при атаці на цьому тижні, було складніше, ніж те, яке застосовувалося в попередніх атаках із застосуванням вірусу WannaCry, — зазначив фахівець.

Він вважає, що ініціатори недавньої атаки недосвідчені в питанні збору викупу від жертв в обмін на розблокування їх комп'ютерів.

— Саме це дозволило 28 червня заблокувати обліковий запис і зробити неможливим отримання (злочинцями. — Ред.) грошей, — сказав він.

Уолш уточнив, що злочинцем може бути будь-хто — «від одного хлопця, що сидить у підвалі, до держави».

Нагадаємо, 27 червня почалася масштабна хакерська атака на великі українські компанії, серед яких «Київенерго», «Ощадбанк», «Нова пошта» і «Укртелеком», а також банки та ЗМІ. Всього жертвами шахраїв стали сотні установ по всій Україні.

Пізніше вірус поширився по світу, торкнувшись компаній у таких країнах, як США, Великобританія, Індія, Нідерланди, Іспанія, Данія та інші.

ФОТО: інтернет

QHA