КИЇВ (QHA) -

У включеному Криму ФСБ фабрикує справу проти українського активіста Володимира Балуха за його відкриті проукранскі переконання. Про це повідомила на прес-конференції координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Увага окупантів до Балуха була прикута ще з 2014 року. Спершу місцевих правоохоронців не влаштовував український прапор, який висів у нього на подвір'ї, а пізніше — табличка, яку він вивісив на стіні свого будинку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18». Через кілька днів після її появи до нього прийшли з обшуком.

Обшук, який проходив 8 грудня був уже третім. До цього у Балуха нічого не знаходили. Однак 8 числа до нього прийшли не тільки співробітники поліції, але і ФСБ. Обшук проводив Олексій Леонов, колишній майор, який працював в управлінні СБУ в Криму до окупації, але перейшов на бік РФ. В Україні він розшукується за статтею «дезертирство», розповіла Скрипник, передає кореспондент QHA.

Під час обшуку в будинку у Балуха на горищі були знайдені докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок, за нібито зберігання яких його заарештували.

— 12 грудня був суд, де йому було обрано запобіжний захід арешт на 30 діб до 6 січня 2017 року. Зранку 14 грудня йому було висунуто обвинувачення за ч.1 ст. 222 КК РФ зберігання і поширення зброї та боєприпасів. Але сам Балух та його родичі стверджують, що він не має ніякого відношення до підкинутих йому патронів, і все це було сфабриковано, зазначає правозахисниця.

Після того, як Балуху було винесене обвинувачення, його перевезли з Роздольненського ІТТ до Сімферопольського СІЗО.

З самого початку суд був налаштований на обрання запобіжного заходу стосовно Балуха, пов'язаного з позбавленням волі, зокрема  перевдення до СІЗО, де умови утримання дуже жорсткі. З самого початку суддя допускав серйозні процедурні порушення, пов'язані із роз'ясненням у повному обсязі прав учасникам судового засідання,  повідомив юрист, експерт Кримської правозахисної групи Юрій Гришин.

За словами Гришина, самі обставини обстеження свідчать про те, що ФСБ грубо порушила процедуру здійснення обшуку, оскільки ні Балух, ні його мати не брали участі у ньому.

Балух сам розповів, що він був у досить жорсткій формі заблокований, і перебував у окремій кімнаті протягом усього проведення обшуку. Співробітники ФСБ створили собі максимально сприятливі умови для того, щоб підкинути боєприпаси, які були виявлені на горищі будинку, заявив експерт.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Володимир Балух вивісив прапор України біля свого будинку 2013 року. 30 квітня 2015 року до кримчанина прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді його запідозрили у крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. В цей час правоохоронці перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали прапор України. 14 листопада 2015 року до нього знову з'явилися співробітники правоохоронних органів. Після обшуків у будинку Балуха правоохоронці порушили стосовно нього кримінальну справу за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади». Влітку 2016 року Роздольненський районний «суд» окупованого Криму виніс вирок стосовно громадянина України Володимира Балуха і засудив його до 320 годин обов'язкових робіт. 8 грудня співробітники ФСБ провели у нього обшук. Після обшуків активіста затримали, нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

QHA