КИЇВ (QHA) -

Головними розпалювачами ненависті за допомогою використання мови ворожнечі у засобах масової інформації на окупованому півострові є сайти «Форпост» та «Кримінформ». Про це розповів експерт «Кримської правозахисної групи» Ірина Сєдова.

Згідно з дослідженням медіапростору анексованого Криму за 4 роки, севастопольський сайт «Форпост», що належить депутату так званих Законодавчих зборів міста Сергію Кажанову, є лідером з використання некоректних висловлювань у відношенні до українців, кримських татар та інших груп населення. Усього в інформаційному потоці медіа зафіксовано 35% висловлювань, визнаних мовою ворожнечі.

— Кримським медіа невідомо про негативні наслідки використання мови ворожнечі, адже там використовують винятково жорсткі форми цього явища. Наприклад, сайт «Форпост», який існував до анексії і вже тоді називав українців «окупантами». Раніше на це ніхто не звертав уваги, а ця бойова пропаганда спрямована на розпалювання ненависті не тільки росіян проти українців, а й громадян України, які залишилися жити на окупованих територіях, проти своїх співгромадян, — зазначила Сєдова.

Другим у рейтингу став сайт «Кримінформ», що належить екс-кандидату на посаду мера окупованого Сімферополя Максиму Ніколаєнку. У повідомленнях цього ресурсу експерти знайшли 34 випадки (23% з усіх матеріалів дослідження) використання мови ворожнечі у відношенні до різних груп населення.

Головними об'єктами ненависті у кримських ЗМІ стали українці (73%), прихильники Меджлісу (7%), кримські татари (4%) і мусульмани (3%).

Раніше QHA повідомляло, що 31 український канал і 39 радіостанцій повністю припинили своє мовлення в Криму через окупацію півострова.

QHA