КИЇВ (QHA) -

Керівник проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко пояснив різницю між списками суден-порушників у анексованому Криму, які ведуть державні органи України, і власними даними організації.

За словами Клименка, прокуратура АР Крим повідомила, що до реєстру суден-порушників внесено 665 судів, а у списку "Майдану закордонний справ" їх 325.

Річ у тім, що до реєстру, який веде Адміністрація морських портів України, вносять все те, що не варто вказувати, вважає експерт.

— Це плавзасоби, які були захоплені окупантами разом із портами як військові трофеї, а потім "націоналізовані", судна портофлоту пасажирські, робочі та лоцманські катери, буксири, плавкрани, портові тендери, бункерувальники, збирачі лляльних вод і сміття тощо. Це стосується також флоту "Чорноморнафтогазу" це плавучі бурові вишки, плавкрани, судна забезпечення. На мій погляд, вони повинні бути в іншому реєстрі захопленої власності України, пояснює Клименко.

За його словами, в держреєстрі можна знайти десятки великих приватних яхт, які базувалися на момент окупації у Балаклаві, Ялті тощо, а також приватних прогулянкових катерів.

Вони не повинні бути у списку і нічого не порушують. Разом з тим, великі цифри спотворюють реальну картину і створюють враження (після відповідних заголовків у наших ЗМІ, а потім у іноземних), що санкції не діють. Але це не правда. Діють ще як! зазначив експерт.

Клименко закликав прокурора АР Крим Гюндуза Мамедова, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та інших відповідальних осіб виробити єдиний підхід до методики складання списку суден-порушників.

Нагадаємо, QHA писало, що в окупований Крим незаконно увійшло 665 суден.

Заступник начальника управління прокуратури АРК Єгор Ребров зазначив, що порушення суден вдається фіксувати завдяки спільній роботі з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

QHA