КИЇВ (QHA) -

На сьогодні, згідно з офіційною статистикою, від збройного конфлікту на Сході України постраждало 580 тисяч дітей, ще 236 тисяч покинули ці території і оформили собі статус переселенців. Про це на брифінгу у Києві розповіла експерт з питань захисту прав дітей Людмила Волинець, передає кореспондент QHA.

При цьому, як заявляє Волинець, така кількість дітей-переселенців не є об'єктивною, оскільки до 10% вимушених покинути окуповані території не реєструвалися як ВПО.

— Дуже поширеною є цифра, що на території окупованих Донецької і Луганської областей проживав 1 млн дітей з 8 млн всього населення. У цьому мільйоні було 15 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, 20 тисяч дітей інвалідів, 3 тисячі дітей, які були у конфлікті із законом. Чи ставимо ми питання, як ці діти живуть на непідконтрольній території? Очевидно, що такої статистики українському суспільству не вистачає, розповіла Волинець.

Вона також зазначила неоднозначність даних про загиблих і поранених дітей, і відсутність їхнього офіційного переліку. За останніми даними, в зоні проведення АТО загинуло 68 дітей, ще 186 були поранені.

— Однак існують суперечки щодо цих цифр. Дехто каже, що це статистика за два роки — за 2015-2016 роки, дехто каже, що це за весь період війни, починаючи з 2014 року. Якщо взяти до уваги інформацію, оприлюднену квазіреспубліками, то за їхніми підрахунками 200 дітей загинули, а 500 поранені говорить експерт.

Крім того, Волинець розповіла, що сьогодні 500 тисяч дітей все ще лишаються на непідконтрольній території. Решта 500 тисяч виїхали в інші області України або за кордон.

Експерт зауважила, що Україна, незважаючи на актуальність проблеми, надто мало говорить про реальний стан дітей внаслідок війни, про особливості життя цієї демографічної групи і, відповідно, про права дітей, а також не має ніякого законодавства, яке б захищало дітей, що постраждали від збройного конфлікту.

ФОТО: Укрінформ

QHA