МОСКВА (QHA) -

Сфабриковані в окупованому Росією Криму кримінальні справи щодо звинувачення у належності до «Хізб ут-Тахрір» є політичним інструментом тиску на кримськотатарський народ, адже відомо, що представники цієї організації за всю історію її існування не вчинили жодного терористичного акту.

Російські силовики в Криму регулярно затримують мусульман на предмет поповнення якоїсь «картотеки» осіб, що в майбутньому можуть опинитися під слідством за звинуваченням в екстремізмі.

Однак, як в інтерв'ю російській пресі сказала журналіст і релігієзнавець Надія Кеворкова, консолідована підтримка світової спільноти допоможе забезпечити критичний тиск на окупантів і принесе перемогу кримським татарам.

- Ніякого механізму виходу з релігійної організації (Хізб ут-Тахрір. - Ред.) немає. Ця організація, як і багато інших, - це проповідники. Хізб ут-Тахрір ніколи не здійснював жодного теракту. У них дуже нудна програма.

Справи щодо Хізб ут-Тахрір - це тиск на кримськотатарський народ. Усі справи проти кримських татар - політичні, починаючи з 60-х років, починаючи з Джемілєва. Але кримськотатарський народ буде домагатися своїх цілей, чого б їм це не коштувало. Ніхто з нинішніх активістів не має такого досвіду, як кримські татари. Обшуки відбуваються щоп'ятниці. Щоп'ятниці біля кожної мечеті чергує ОМОН і за якоюсь незрозумілою схемою відвозиться по 100-150 чоловік. Їх заносять до якоїсь картотеки. Ми все це проходили на Кавказі і в Чечні.

Звичайно, ці люди вистоять. Усі можливі важелі, включаючи Генасамблею ООН, ЄСПЛ і кримських татар у Туреччині та в Україні, сприятимуть тому, щоби політичний тиск не знижувався. І ми бачимо, що це болісно. Кримські татари будуть продовжувати здійснювати цей тиск, і вони переможуть.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, на 65-му пленарному засіданні Генасамблеї ООН 19 грудня резолюція «Про становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)» була прийнята більшістю голосів.

У тексті резолюції фігурували такі поняття, як «анексія» і «окупація» Криму. Крім того, до проекту було включено наступні важливі посили країні-окупанту:

- необхідно припинити будь-яке насильство по відношенню до жителів Криму, включаючи незаконні затримання активістів і нелюдське ставлення до них, а також відкликати всі дискримінаційні закони;

- звільнити всіх незаконно затриманих українських громадян;

- забезпечити необхідні умови для роботи в Криму журналістів і представників правозахисних організацій;

- автори резолюції звертаються до новообраного генсеку ООН з проханням знайти шляхи і засоби, які дозволять забезпечити безперешкодний доступ до Криму міжнародним організаціям (таким як Рада Європи та ОБСЄ) і правозахисникам.

ФОТО: інтернет

QHA