КИЇВ (QHA) -

Колишній командир ЗСУ Володимир Замана після свого звільнення у січня 2014 року їздив до Криму. Про це він повідомив під час допиту на суді у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.

Вночі військовий на службовому авто перетнув перешийок, де зустрів представників кримського «Беркута».

— Була формальна перевірка: документ показав, побачили, хто я, що я. Запитали, що буде далі, як буде розвиватися ситуація, розповів колишній командир.

Замана без проблем потрапив до штабу ВМС у Криму, де побачив багато «цивільних і козаків».

— Мені доповіли, що ступінь боєготовності знятий. Як мені доповів Денис Березовський, на той час в.о. командувача ВМС, він отримав завдання від начальника Генштабу. Я не повірив йому, набрав начальника Генштаб, почув голос генерала Михайла Куцина, запитав у нього, а мені сказали, що це не ваша справа, — зазначив Замана.

Пізніше Березовський, посилаючись на начальника Генштабу, вимагав від Замани покинути штаб, але колишній командир встиг зустрітися з командувачем Чорноморського флоту Олександром Вітком.

Була напружена розмова. Він нервувався. Сказав, що ми отримали завдання і будемо йти до кінця. Я уточнив, до якого кінця, і сказав, що буде кровопролиття, за яке доведеться відповідати, — повідомив Замана.

Раніше QHA повідомляло, що Росія перекинула війська до Криму у січні 2014 року.

QHA