КИЇВ (QHA) -

Забудова заплавної частині річки Ірпінь може призвести до екологічної катастрофи у Київській області. Про це повідомили сьогодні на прес-конференції «В Україні зникають малі річки» у Києві, передає кореспондент QHA.

Експерти зазначають, що забудова призводить до порушення цілісності меліоративної системи, а також до вторинного заболочування земель, зменшення площі водозбору. В результаті річка ризикує і зовсім зникнути, і, як наслідок, Дніпро, в який вона впадає, може значно обміліти. Таким чином, екологічна катастрофа торкнеться не тільки жителів міста Ірпеня, а й жителів столиці України.

— Ці земельні ділянки заплави річки Ірпінь мають цільове призначення для ведення сільськогосподарської діяльності та, згідно із висновками державної виконавчої влади, їхня забудова суттєво погіршить екологічний стан і фактично може навіть викликати екологічну катастрофу, повідомив директор юридичної компанії «Правоексперт» Сергій Гапон.

Юрист зазначив, що місцева влада, яка дозволяє користуватися сільськогосподарськими землями, привласнили таким чином повноваження головного управління Держгеокадастру Київської області. При цьому на численні звернення активістів з приводу незаконності забудови влада Ірпеня ніяк не реагує.

Загалом за останні двадцять п'ять років з карти України, за словами екологів, зникло понад 10 000 малих річок, однак при цьому ставлення української влади до водних ресурсів не змінюється. Як приклад навели те, що зараз фактично не проводяться меліоративні роботи з розчищення замулених джерел річок, що призводить до пересихання або сильного маловоддя.

Крім того, на конференції повідомили, що проблема ускладнюється і будівництвом приватних будівель біля річок. За словами голови ВГО «Асоціація рибалок України» Олександра Чистякова, це не тільки заважає людям — адже банально просто не можна підійти до води, але і позбавляє річки можливості самоочищатися через обмеження берегів бетоном.

В організації також повідомили, що в цілому в Україні 73 тисячі річок, 40 тисяч озер, 1100 водосховищ, 400 тисяч ставків, проте більшість із них через забруднення непридатні для забирання питної води.

Нагадаємо, раніше постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що на сьогодні Російська Федерація, будучи країною-агресором, вдається до спроб використовувати у своїх інтересах екологічне питання на окупованих територіях.

QHA