КИЇВ (QHA) -

Будівництво Керченського мосту, який повинен з'єднати окупований Крим з Краснодарським краєм РФ, і часткове перекриття Керченської протоки несе загрозу екології Азовського моря.

Про це заявив український еколог Олексій Василюк, передає «Центр журналістських розслідувань».

Фахівець відзначив, що зараз невідомо, що може трапитись з морським дном, так як подібного будівництва ніколи раніше не було в цьому місці.

- Перекривати протоку на 100% неможливо, тому що Азовське море постійно наповнюється водами Дону і там є постійний рух, як рух води між морями, так і рух тварин, які пересуваються. Є кілька загроз, які, ми поки не можемо сказати як, в якійсь мірі себе проявлять. По-перше, Керченську протока дуже складна в біологічному плані. Що стане з морським дном після того, як побудують міст, або після того, як його частину почнуть пересипати, вгадати складно, такого не було ніколи в історії.

Василюк додав, що навіть часткове перекриття Керченської протоки і будівництво там моста зруйнує «ніжну екосистему» ​​Азовського моря і перешкодить процесу міграції деяких видів тварин.

- Можуть почати розмиватися коси в Азовському морі, може почати замулюватися вся протока, і Азовське море може стати взагалі озером. Дуже велика загроза для живих істот, які проживають в Азовському морі: це риби, які нерестяться там. Наприклад, пеленгас, який нереститься на Молочному лимані, і він не зможе туди заходити, нормально мігрувати між Азовським і Чорним морями. В Азовському морі дуже ніжна екосистема.

Як повідомляло QHA, причиною масової загибелі дельфінів в Чорному морі жителі Криму називають будівництво окупантами Керченського мосту.

ФОТО: інтернет

QHA