БЕРЛІН (QHA) -

Керівництвом пісенного конкурсу «Євробачення» може бути накладений обмежувальний захід на Україну у вигляді відсторонення представника нашої країни від участі в пісенному конкурсі. Про це заявила Генеральний директор Європейського мовного союзу (EBU) Інгрід Делтенре у коментарі німецькому виданню Blick.

Причиною невдоволення EBU стало рішення Служби безпеки України про заборону на в'їзд до країни російській учасниці Юлії Самойловій за її незаконне відвідування окупованого Криму в 2015 році. Гендиректор EBU заявила, що обурена «використанням Україною конкурсу в політичних цілях»:

— Конкурс «Євробачення» націлений на те, щоб об'єднувати людей і приносити їм радість, а не на те, щоб нацьковувати народи один на одного... Якщо в найближчі кілька тижнів рішення не буде прийнято, Україна може бути тимчасово відсторонена від участі у даному конкурсі.

У Європейській мовній спілці знову заявили про намір забезпечити російській співачці Самойловій участь у конкурсі дистанційно, за допомогою супутникового зв'язку.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, співачці Юлії Самойловій, яка повинна була представляти Росію на Євробаченні-2017, СБУ офіційно заборонила в'їжджати на територію України протягом трьох років. Причиною послужило те, що співачка Самойлова у 2015 році виступила в окупованому Криму, порушивши тим самим законодавство України.

Крім того, за словами глави СБУ Василя Грицака, співачка дозволила собі коментарі в соцмережах, які очорнюють Україну і курс країни на євроатлантичну інтеграцію.

Пізніше в СБУ підтвердили, що рішення про заборону в'їзду до України російській співачці Юлії Самойловій не підлягає перегляду. Радник глави СБУ Юрій Тандіт зазначив, що в перегляді зазначеного рішення можуть бути зацікавлені тільки прихильники Кремля і пособники російської агресії проти України.

ФОТО: інтернет

QHA