ЛЕ ГРАН-САКОНЕКС (QHA) -

Європейський мовний союз попередив Україну, що деякі країни, які беруть участь у Євробаченні-2017, розгнівані забороною СБУ на в'їзд в країну російській співачці Юлії Самойловій і можуть не відправити своїх представників до Києва. Про це йдеться у листі, який директор EBU Інгрід Дельтенре направила на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, передає швейцарське видання Oikotimes.

— Нинішня ситуація викликає гнів серед членів Європейського мовного союзу, і від багатьох із них ми отримали повідомлення, які критикують це рішення і розглядають вихід з цього заходу, повідомляється у посланні.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, директор Європейського мовного союзу (EBU) Інгрід Делтенре у коментарі швейцарському таблоїду Blick висловила обурення «використанням конкурсу в політичних цілях», маючи на увазі заборону в'їзду в Україну російській учасниці Євробачення.

Співачці Юлії Самойловій, яка повинна була представляти РФ на Євробаченні-2017, СБУ офіційно заборонила в'їжджати на територію України протягом трьох років, оскільки 2015 року росіянка виступила в окупованому Криму, тим самим порушивши українське законодавство.

Директор пісенного конкурсу Йон Ола Санд безпосередньо перед заявою СБУ наголосив, що українська влада може сама, в рамках чинного законодавства, прийняти рішення про допуск або недопуск до Євробачення учасниці від РФ Юлії Самойлової, і керівництво конкурсу зобов'язане поставитися до цього рішення з повагою.

ФОТО: інтернет

QHA