СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кримські татари з масиву Стрілецька в окупованому Росією Сімферополі оголосили безстрокове голодування і вимагають уваги президента РФ Володимира Путіна.

Активісти мають намір голодувати до тих пір, поки глава Кремля не зустрінеться з ними. За їхніми словами, місцева колабораціоністська влада не збирається вирішувати їхні житлові проблеми.

Активісти стверджують, що окупанти хочуть знести масив Стрілецька, який з'явився у результаті земельної акції (самозахоплення). На цих територіях одна з фірм групи компаній «Моноліт» хоче побудувати новий житловий мікрорайон «Кримська роза».

За словами одного з організаторів голодування Ріната Шаймарданова, поки голодують лише двоє людей, однак незабаром кількість протестувальників збільшиться, як тільки акцію погодить адміністрація Сімферополя.

— Почалося голодування у Фазила Ібрагімова, який оголосив про його початок ще 4 лютого. Сьогодні до нього приєднався я. А вчора на проведення масового голодування було подано заяву до адміністрації Сімферополя. Там сказали, що протягом 10 днів вони дадуть відповідь. Тому масове голодування зсувається до отримання цієї відповіді. Незалежно від того, буде вона позитивною чи негативною, ми все одно будемо проводити цю акцію, але хочемо дотриматися всіх формальностей, щоб не було до нас претензій, — зазначив він.

Повідомляється, що акцію також підтримали козаки, які у 2014 році активно виступали за захоплення Криму Росією.

Раніше повідомлялося, що у Сімферополі силовики закінчили обшук в будинку кримськотатарського активіста, учасника «галявин протесту» Фазила Ібрагімова. З будинку кримського татарина вилучили документи, які мають відношення до «галявини протесту» «Стрілецька».

Нагадаємо, учасники «галяви протесту» вимагали вирішити питання щодо виділення землі кримським татарам, які більше 10 років відстоюють своє право на неї.

У Сімферополі розвивається конфлікт між місцевою владою, забудовниками та учасниками «галявини протесту» «Стрілецька». Новий мікрорайон «Кримська роза» вирішили будувати на тому місці, де зараз знаходяться самобуди і мечеть кримських татар. Протестувальники намагаються врятувати свої споруди від знищення.

QHA