СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Дружини сімох незаконно заарештованих окупантами кримських татар Ліана Білялова, Фера Абдуллаєва, Гузалія Саледінова, Аліме Абдуллаєва, Фатма Ісмаїлова, а також Мер'єм Куку і Заріна Джеппарова, яких затримали на адміністративному кордоні з Кримом на КПВВ «Армянськ», розповіли нові подробиці їхнього затримання.

Відео розмістили на сторінці організації «Кримська солідарність» у Фейсбуці.

Зокрема, вони розповіли про те, що силовики погрожували їм застосуванням фізичної сили, шукали у них наркотики, вибухівку, питали про причетність до терористичної організації «Ісламська держава».

— У той момент, коли мені стало дуже зле, я думала, що дійсно моє життя там закінчиться, і я лише просила Всевишнього, щоб вони відпустили сестер, — розповіла одна з дружин про її третій допит силовиками.

Нагадаємо, 8 листопада близько 19:00 на адміністративному кордоні «Армянськ» між материковою Україною і окупованим Кримом прикордонники РФ, без пояснення причин, затримали сімох жінок, дружин і близьких політв'язнів — кримських татар.

Жінок більше 6 годин утримували на російському пункті пропуску «Армянськ—Чаплинка». Близько 23:00 до затриманих пропустили адвоката Едема Семедляєва.

Приблизно о 23:45 всіх затриманих жінок відпустили.

Мета проведених російськими силовиками дій в окупованому Криму — спроба показати кримськотатарський народ як терористів і екстремістів, репресії та залякування кримських татар.

QHA