КИЇВ (QHA) -

У четвер, 16 лютого, члени Духовної Ради Майдану підписали і оприлюднили звернення до українського народу. Текст був опублікований на сайті «Духовного управління мусульман України».

У зверненні духовні лідери благословляють віруючих на бойкот акцій, які можуть призвести до силового протистояння, і в той же час закликають активно брати участь у процесах, спрямованих на суспільно-політичні перетворення в результаті мирного тиску громадян і громадського контролю на органи влади — у правовому полі.

— З огляду на вкрай загострену й вибухонебезпечну соціально-політичну ситуацію в країні Духовна Рада Майдану благословляє бойкотувати всі акції, що можуть призвести до силового протистояння, уникати участі в провокаціях, спрямованих на підрив державності й розбрат народу.

Водночас закликаємо до активної свідомої громадянської позиції, спрямованої на досягнення конструктивних змін — винятково у правовому полі. Вважаємо неможливим силовий спосіб зміни нинішнього ладу в держави. Звертаємо увагу, що існують проекти, реалізація яких може сьогодні докорінно змінити стан економіки. Механізми вже створено, до них треба лише долучатись. Тож закликаємо об’єднуватися у громадські рухи, брати під контроль дії керівництва держави та мирним демократичним способом примушувати чиновників виконувати належним чином свої обов’язки в ситуації, що склалась.

Тільки мирна, єдина, самодостатня соціальна держава стане гідним пам’ятником героям Небесної сотні та всім героям що загинули у війні за незалежність України.

Закликаємо до єдності в молитві і діях.

Від Духовної Ради Майдану:

Голова ради Собору Незалежних Євангельських церков України Анатолій Калюжний

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов

Митрополит Апостольської Православної Церкви в Україні Стефан (Негребецький)

Нагадаємо, як повідомляло QHA, керівник апарату глави СБУ Олександр Ткачук на брифінгу повідомив, що Росія спробує скористатися пам'ятними заходами у Києві, присвяченим річниці розстрілів активістів на Майдані для провокацій у вигляді зіткнень і масових заворушень. За його інформацією, з 18 по 22 лютого в Києві планується проведення трьох заходів з ознаками насильницьких дій безпосередньо з Російської Федерації.

ФОТО: інтернет

QHA