СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Дружину лідера кримськотатарського народу і Уповноваженого президента України у справах кримських татар Мустафи Джемілєва російські окупанти мають намір видворити з Криму за відмову від отримання паспорта громадянина РФ. Про це сам нардеп повідомив журналісту «Обозревателя».

Мустафа Джемілєв заявив про намір звернутися до адвоката за вирішенням цього питання. Він зазначив, що покинути півострів зараз його дружина не може через необхідність догляду за хворою матір'ю.

— Переговори з адвокатом. Подумаємо, що можна зробити. Але можуть видворити, а у неї там стара хвора мати, будинок, господарство, син. Та й ми ж закликаємо наших співвітчизників не залишати Крим. Якщо вони поїдуть, це буде поганий приклад, — сказав Джемілєв представнику преси.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 3 травня 2014 року на адміністративному кордоні в контрольно-пропускному пункті міста Армянська російські прикордонники не пропустили Мустафу Джемілєва до Криму, посилаючись на рішення ФСБ РФ від 19 квітня 2014 року про заборону йому в'їзду на територію окупованого півострова терміном на п'ять років.

У лютому 2015 року Басманний суд Москви визнав законним рішення про заборону лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву на в'їзд на територію Російської Федерації, зокрема, до окупованого Росією Криму, який російським судом був названий «територією РФ».

QHA