СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Затримані 8 листопада на адміністративному кордоні з окупованим Кримом на КПВВ «Армянськ» дружини кримськотатарських політв'язнів розповіли подробиці їхнього затримання.

Силовики запитували про їхню причетність до терористичної організації ІДІЛ.

— Коли вони проводили допит, я сказала, що я без адвоката з ними говорити не буду і на основі 51 статті я взагалі не буду з вами говорити. Він почав чинити на мене тиск, записав номери батьків. Мене запитували про чоловіка, чи носить він бороду, чи збирався до Сирії, чи пов'язаний він з ІДІЛ, а чи не пов’язана я з ІДІЛ, чи знаю я, що таке ІДІЛ, чи є у мене вдома якась екстремістська література, — заявила Аліме Абуллаєва — дружина заарештованого фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Теймура Абуллаєва.

Дружина фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Узеїра Абдуллаєва Фера Абдуллаєва додала, що коли їх затримали, то відразу викликали автозак з солдатами.

— Приїхав великий автозак з солдатами у військовій формі, і приїхав якийсь чоловік у цивільному. Він сказав, що він співробітник ФСБ. Коли ми стали просити у нього документи, щоб він представився, він цього не зробив.

Фатма Ісмаїлова — дружина заарештованого фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» відзначила, що на всіх жінок наганяли страх і погрожували застосуванням фізичної сили.

Правозахисник Едем Семедляєв повідомив, що «правоохоронці» переконували його в тому, що всі жінки перебувають на цій перевірці добровільно.

— Єдине, сказали, що йде додаткова перевірка, що з ними все прекрасно, вони відчувають себе дуже добре і вони знаходяться тут добровільно. На що я почав заперечувати і говорити, що більше 4 годин людина не може тут знаходитися добровільно. Будь-яка перевірка на кордоні повинна проводитися протягом 15-20 хвилин, на що у них не було чого відповісти. І також я сказав, що людина, яка знаходиться тут добровільно, їй не викликають двічі швидку. Я почав говорити, що, швидше за все, до них застосовуються тортури, впливи психологічні. Мене почали переконувати, що у них все нормально, все спокійно.

Раніше QHA повідомляло, що близько 2:00 ночі 9 листопада кримських татар з Джанкоя, затриманих при в'їзді на Перекоп, які прибули, щоб підтримати затриманих раніше на адмінкордоні з окупованим Кримом жінок, відпустили.

Нагадаємо, 8 листопада близько 19:00 на адміністративному кордоні «Армянськ» між материковою Україною та окупованим Кримом прикордонники РФ, без пояснення причин, затримали сімох жінок, дружин і близьких політв'язнів — кримських татар: Абдулаєву Феру, Абдулаєву Аліме, Білялову Ліану, Джеппарову Заріну, Ісмаілову Фатму, Куку Мер'єм, Салідінову Гузель.

Жінок більше 6 годин утримували на російському пункті пропуску «Армянськ—Чаплинка». Близько 23Ґ:00 до затриманих пропустили адвоката Едема Семедляєва.

Близько 23:45 всіх затриманих жінок відпустили.

Мета проведених російськими силовиками дій в окупованому Криму — спроба показати кримськотатарський народ як терористів і екстремістів, репресії та залякування кримських татар.

QHA