СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупанти вибудовують обвинувачення проти кримськотатарських активістів, фігурантів так званої "справиХізб ут-Тахрір" не на фактах, а на припущеннях. Про це заявила дружина політв'язня Сейрана Салієва Муміне.

За її словами, «суд» не бере до уваги презумпцію невинності обвинувачених і вигадує приводи, щоб тримати їх під вартою.

— Підозрюваний не може вважатися винним доти, поки його провина не доведена об'єктивними доказами, тобто вирок не може бути оголошений на припущеннях. На практиці ми бачимо зворотне, коли сторона обвинувачення говорить про те, що запобіжний захід не можна змінити на більш м'який і мотивує це тим, що обвинувачений може втекти, вплинути на свідків, яких немає, або знищити докази, які зберігаються в катівнях ФСБ, — зазначила Салієва.

За її словами, "судові засідання", до яких в анексованому Криму ставляться як до шаблонних, демонструють громадськості усю неспроможність судового процесу окупантів.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року в Бахчисараї відбулися обшуки одразу в декількох будинках кримськотатарських активістів.

12 жовтня 2017 року підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя заарештував усіх затриманих кримських татар на два місяці. Затриманим активістам інкримінують «злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності».

Раніше QHA повідомляло, що «суд» окупантів залишив під вартою трьох кримських татар.

QHA