УЖГОРОД (QHA) -

Дружина прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана відвідала Закарпаття, де роздала місцевим жителям гуманітарну допомогу.

Аніко Леваі, яка є послом доброї волі Угорської екуменічної служби допомоги, за сприяння благодійного фонду "Адванс" передала до Берегово благодійну допомогу на суму 16,5 млн. форинтів (понад 60 тис. доларів).

Пенсіонерам та багатодітним сім'ям роздали дрова, харчові набори та пакети із засобами особистої гігієни.

Представники Угорщини заявили, що більшість літніх людей на Закарпатті виживають на мізерну пенсію, яка складає менше 15 тис. форинтів (близько 1 500 гривень). Для допомоги закарпатцям Асоціацією обласних центрів Угорщини (MJVSZ) було зібрано 100 млн. форинтів (майже 400 тис. доларів).

Благодійна програма почалася у минулому році. З того часу 900 сімей вже отримали допомогу, у тому числі близько 600 сімей — продукти харчування та гігієнічні набори, а 200 сімей — паливо у брикетах.

Іван Геревіч, керівник фонду "Адванс" (м. Берегово), зазначив, що програму продовжать у найближчі місяці, зокрема на Великдень.

Відзначимо, що 14 лютого в Ужгороді з візитом перебувала дружина президента України Марина Порошенко, яка взяла участь в урочистому відкритті нового інклюзивно-ресурсного центру для реабілітації дітей з обмеженими можливостями.

Нагадаємо, раніше Угорщина заблокувала засідання комісії Україна — НАТО через невдоволення законом України про освіту, який нібито утискає права українських угорців на отримання освіти рідною мовою. Блокування угорським урядом комісії Україна— НАТО викликало подив у партнерів по Альянсу.

Джерело: Mukachevo.net

QHA