СТРАСБУРГ (QHA) -

Дружина одного з лідерів кримськотатарського руху Ахтема Чийгоза Ельміра Аблялімова висловила надію на те, що сім'я європейських народів не залишить у біді кримськотатарський народ та її чоловіка. Про це Аблялімова сказала під час свого виступу в Парламентській асамблеї Ради Європи. Відео виступу Аблялімової опублікував на своїй сторінці в Фейсбук член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

— Я сподіваюся і вірю, що величезна сім'я європейських народів, які шанують всі ті цінності, за які бореться мій чоловік, не забудуть і не залишать один маленький, але волелюбний кримськотатарський народ із цією проблемою. Я сподіваюся і вірю, що величезна сім'я європейських народів скоординує всі свої зусилля і зробить все для того, щоб звільнити мого чоловіка Ахтема Чийгоза, який незаконно утримується під вартою, — сказала Аблялімова.

Також вона закликала допомогти Ахтему Чийгоз виконати «останню шану» перед його матір'ю, стан якої, за словами Аблялімової, значно погіршився.

— Ми живемо на найпрекраснішому місці на землі — у Криму. Це батьківщина, до якої ми так давно прагнули. Як написав у одному із звернень мій чоловік, кримські татари не за своєю волею опинилися на своїй історичній батьківщині в окупації. І зараз відносно нашого народу проводиться гібридний геноцид, — додала вона.

Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради АРК проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Нещодавно стало відомо, що мати Ахтема Чийгоза Аліє Абдураімівна тяжко хвора. Після довгої боротьби захисту і нот протесту громадськості, а також українських та міжнародних правозахисних організацій Ахтема Чийгоза таємно відвезли до матері на 10-хвилинне побачення.

ФОТО: інтернет

QHA