КИЇВ (QHA) -

У 2017 році кількість суб'єктів електронного декларування зросте більш ніж на 700 тисяч осіб. Про це представник Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні Дмитро Котляр розповів під час семінару, який відбувся 13 лютого в «Укрінформі», передає кореспондент QHA.

— Електронні декларації подаватимуть директори та керівники держустанов, комунальних підприємств та їх заступники, поліцейські, військові посадові особи Збройних сил України, депутати місцевих рад. А ось директорам садків і шкіл свої статки оприлюднити не доведеться — їх із списків декларантів виключили, — каже Котляр.

Оновлений і розширений список об'єктів декларування. Відтепер потрібно буде вказувати об'єкти незавершеного будівництва та земельної ділянки, на яких вони розташовані.

— Якщо декларант позичає комусь певну грошову суму — це потрібно вказати, так само як і подарунки дорожчі 6890 грн. Декларуванню підлягають ювелірні вироби, твори мистецтва, електронні пристрої вартістю більш ніж 137 800 тисяч гривень, а також готівкові кошти, які зберігаються не на банківському рахунку, що перевищують 50 прожиткових мінімумів, — уточнив Дмитро Котляр.

Експерт зазначив, що нові декларації, що містять більш повну інформацію про фінансове становище держслужбовців, потрібно подати до 1 квітня 2017 року.

А ось перевірити, наскільки достовірною є надана інформація, тепер буде складніше.

— Може бути таке, що чиновник навмисно занижує вартість, наприклад, нерухомості. Або просто не вказує її в декларації. Все це перевіряють фахівці з НАПК, і за подібні правопорушення передбачена певна відповідальність — від штрафу до арешту.

Правда, досі жодної повної перевірки ніхто не проводив, адже порядок такої процедури повністю ще не узгоджений з міністерством юстиції.

— Поки не встановлений належний порядок проведення такої перевірки, Національне агентство проводити її не може. Є багато юридичних нюансів, які потрібно враховувати, — констатує Дмитро Котляр.

Затвердити порядок проведення повної перевірки інформації, зазначеної в декларації, збираються в найближчому майбутньому. А поки експерт нагадує: щоб уникнути кримінальної та адміністративної відповідальності — не варто занижувати вартість декларованого майна і розмір власних доходів.

QHA