СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Щонайменше трьох активістів викликали сьогодні у Нижньогірське відділення поліції на допит, який був проведений у рамках дослідчої перевірки на підставі заяви, зареєстрованої у книзі обліку скоєних злочинів. Про це в ефірі Радіо Hayat повідомила правозахисниця Ліля Гемеджі.

За інформацією одного з допитаних, з яким їй вдалося поспілкуватися, співробітники «поліції» намагалися з'ясувати подробиці масових одиночних пікетів, які відбулися по всьому півострову 14 жовтня.

— Ставилися дуже докладні питання: які фломастери, на якому папері писали плакат, на якій машині під'їхали. Тобто все, що стосується пікету, при цьому вони протримали його близько півтори години, не даючи йому вийти. Фактично вони утримували його... Всі опитування проводилися в рамках дослідчої перевірки, як було зазначено в повістці, на підставі заяви, зареєстрованої у книзі обліку скоєних злочинів, сказала вона.

Правозахисниця передбачає, що силовики намагаються просто призначити організатора одиночних пікетів.

Я припускаю, що вони намагаються знайти, а точніше призначити організатора цих одиночних пікетів. Вони хочуть їх зв'язати, зробити несанкціонованими зборами, призначити організатора і, відповідно, притягти до відповідальності. Річ у тім, що жоден з учасників одиночних пікетів не порушив законодавства РФ, і вони постскриптум намагаються залякати людей, додала вона.

Як повідомляло раніше QHA, в Нижньогірському «поліція» почала викликати активістів на допити у зв'язку із проведення 14 жовтня одиночних пікетів проти репресій з боку російських силовиків щодо кримських татар.

В окупованому Криму пройшли масові затримання активістів, які вийшли на одиночні пікети, протестуючи проти свавілля російських силовиків щодо кримських татар.

Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Раніше стали відомі імена деяких затриманих учасників одиночних пікетів, які вийшли підтримати політв'язнів і виступили проти свавілля окупантів щодо кримських татар на анексованому півострові.

QHA