КИЇВ (QHA) -

Більше 43% людей з Донбасу і центру України не проміняли б свободу на матеріальні блага. Такими є результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Розумкова.

Соціологи опитали понад 4 тисячі осіб з 2016 — 2017 рр. У дослідженні взяли участь жителі усіх областей України, окрім тимчасово окупованих Донбасу і Криму.

Згідно з їхніми результатами, південь і центр країни стали найменш волелюбними, адже більше 20% тамтешніх жителів сказали, що скоріше б віддали перевагу матеріальним благам, а не свободі.

Також соціологи запитували про ставлення українців до насильства, а точніше, до тортур і самосуду, як засобу вирішення конфліктів. Більше 40% жителів Донбасу не підтримують використання тортур, і більше 50% виступають проти самосуду. При цьому 12% жителів Донбасу відповіли позитивно на питання про використання тортур, а 20% опитаних жителів сходу вважають, що самосуд — ефективний засіб вирішення конфліктів.

Найбільш дієвим способом відстоювати свої права українці вважають звернення до ЗМІ і Європейського суду з прав людини. При цьому більша частина людей говорить про те, що ситуація з правами людини в країні за останній час погіршилася.

Раніше QHA повідомляло, що українці готові на компроміси заради миру на Донбасі.

QHA