ТАШКЕНТ (QHA) -

Дочка колишнього президента Узбекистану Гульнара Карімова була звинувачена в розкраданні та вимаганні коштів і засуджена до п'яти років позбавлення волі. Про це повідомили в Генеральній прокуратурі республіки Узбекистан.

Як інформує відомство, у жовтні 2013 року відносно Гульнари Карімової було порушено кримінальну справу за фактами ухилення від сплати податків, участі в злочинній групі, «заволодіння шляхом вимагання коштами, акціями і майновими об'єктами», приховування оподатковуваної бази, знищення та приховування документів.

— Вина Карімової Г. у вчиненні даних злочинів підтверджується показаннями членів організованої злочинної групи Содікова Н., Мадумарова Р., Сабирова Ш. та інших, свідків, потерпілих, матеріалами перевірок діяльності підконтрольних організованій групі 45 господарюючих суб'єктів і 16 офшорних компаній, вилученими письмовими та речовими доказами, висновками експертиз та іншими доказами, зібраними по справі.

Крім того, підкреслили у відомстві, «триває розслідування кримінальної справи стосовно Карімової Г., виділеної в окреме провадження». В його рамках їй інкримінуються факти заволодіння чужим майном на суму $ 595 млн, необґрунтованого стягування у абонентів операторів стільникового зв'язку додаткових комісій при оплаті послуг на $ 96,5 млн, приховування іноземної валюти на суму 1,943 млрд дол і 29,1 млн євро шляхом отримання «відкатів »на рахунки офшорних компаній, незаконний продаж радіочастот та земельних ділянок на суму 520 млн дол, висновок злочинних доходів за кордон під виглядом виплати дивідендів і продажу часток у розмірі 439,6 млн дол, незаконне вивезення готівки в розмірі 98 млн дол.

— За цими фактами Карімової Г. пред'явлено звинувачення за статтями 168, 178, 182, 189, 228 і 243 Кримінального кодексу Республіки Узбекистан і стосовно неї обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Нагадаємо, Гульнара Каримова займалася в Узбекистані бізнесом і громадською діяльністю. Кримінальне переслідування Карімової пов'язують з її політичними амбіціями: її називали можливою спадкоємицею батька на посту президента Узбекистану.

Іслам Карімов керував Узбекистаном з 1989 року — в якості першого секретаря ЦК Компартії республіки і президента країни. Він помер у вересні 2016 року. Пост президента зайняв прем'єр-міністр республіки Шавкат Мірзієєв.

ФОТО: інтернет

QHA