СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У процесі над затриманим сьогодні вранці Ярикулом Давлатовим будуть присутні п'ятеро захисників, які вже прямують до нього. Про це у коментарі QHA повідомила правозахисниця Ліля Гемеджі.

64-річному кримському татарину, який вийшов з одиночним пікетом проти арешту Сервера Караметова, закидають частину 1 статті 20.2 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення.

— Зараз ми прямуємо до Залізничного суду. Будуть присутні щонайменше троє адвокатів і двоє юристів. Тобто п'ятеро осіб. Поки невідомо, на який час буде призначений суд. Йому загрожує штраф або виправні роботи, сказала вона.

Ліля Гемеджі, яку також намагалися сьогодні затримати, наголосила, що захист має намір оскаржувати хибність протоколу, оскільки в ньому невірно вказане місце проведення одиночної акції.

— Те, що вони написали у протоколі, не відповідає дійсності. Він не стояв біля Верховного суду, він стояв набагато далі, і в цьому немає жодного правопорушення. Ми будемо це оскаржувати.

Нагадаємо, сьогодні, 14 серпня, з самого ранку четверо літніх активістів вийшли з поодинокими пікетами під адміністративні будівлі Сімферополя — під Держраду, Радмін, МВС і «Верховний суд». Активісти висловили своє невдоволення затриманням 76-річного Сервера Караметова, якому 9 серпня «суд» дав 10 діб арешту за нібито «непокору поліції».

Пізніше співробітники поліції затримали і відвезли в місцеві відділення поліції вісьмох активістів. Серед затриманих — самі активісти і ті, хто вів відеотрансляцію.

На затриманого вранці Давлатова Ярикула Темировича, 1953 року народження, вже склали протокол за частиною 1 ст.20 КоАП РФ (порушення організатором публічного заходу або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування).

ФОТО: інтернет

QHA