КИЇВ (QHA) -

З Києва до станції Крути (Чернігівщина) відправився «Поїзд єднання» до 100-річчя бою під Крутами.

Захід розпочався о 7:00. Близько 600 студентів Київського військового ліцею імені Івана Богуна пройшли маршем. У колоні були ліцеїсти з Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Івано-Франківська, Києва, Кременчука, Ізмаїла, Острова, Коропця, Тернополя, Харкова, Шепетівки, Кам'янця-Подільського, Одеси, Чернігова та інших міст.

Колона йшла до Залізничного вокзалу в Києві.

До колони приєдналися ветерани ЗСУ та офіційні особи.

— Бій під Крутами — це не була поразка. Тому що кілька сотень студентів спільно з воїнами стримали численну армію. Але незалежність у 1918 році утримати не вдалося. Було багато помилок, які слід враховувати і нинішньому поколінню владної верхівки, — зазначив міністр культури Євген Нищук.

У програмі заходу передбачено участь президента України Петра Порошенка в покладанні квітів до Меморіалу Героїв Крут, а також марш і вручення Державних прапорів з пам'ятними стрічками.

У 1918 році на залізничній платформі в Крутах стався бій між українськими студентами та армією більшовиків.

29 січня в Україні вшановують пам'ять загиблих під Крутами, як символ героїзму і самопожертви молодого покоління у боротьбі за незалежність.

QHA повідомляло, що у Київській області розпочалися зйомки батальних сцен художнього фільму «Крути 1918». «Крути 1918» плануюються як екшн, кіно для різновікової категорії.

Джерело: Громадське

QHA