КИЇВ (QHA) -

До кримських мусульман, яких змусили пройти психіатричну експертизу, надалі можуть застосовуватися психотропні речовини. Про це в ході прес-конференції «Захист громадян України в окупованому Криму. Звіт адвокатів і правозахисників за 2016 і план на 2017 рік» у Києві заявив адвокат Еміль Курбедінов.

— Психіатрична експертиза не обов'язкова, але її роблять для того, щоб підсудний потім не спробував імітувати божевілля.

Добровільна експертиза це ще один елемент тиску на тих, хто відмовився співпрацювати, хто відмовився підписувати, хто відмовився просто здатися. До цього слід ставитися серйозно, оскільки надалі це може перерости в ліки і уколи. Це буде сумно для тих, хто буде арештований і з ким це будуть проводити, сказав адвокат, передає кореспондент QHA.

Як повідомляло раніше QHA, примусова психіатрична експертиза була застосована до кримських мусульман Емір-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Арсена Джеппарова, Інвера Бекірова, Ремзі Меметова, а також Рефата Алімова і Вадима Сірука, які проходять у «ялтинській» кримінальній справі «Хізб ут-Тахрір».

QHA