КИЇВ (QHA) -

Постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін в інтерв'ю радіо "Куреш" заявив, що влада країни намагається прокласти залізничне сполучення максимально близько до анексованого Криму.

За його словами, адміністрація президента працює з «Укрзалізницею» і місцевими органами влади над тим, щоб до крайньої підконтрольної українській владі станції «Вадим» Одеської залізниці було налагоджене пряме залізничне пасажирське сполучення.

— Щоб люди могли у «Вадимі» сідати на потяг і їхати у населені пункти материкової України — це Херсон, Київ та інші населені пункти. Сьогодні ми узгодили розклад приміського сполучення між станцією "Вадим" і Херсоном, яке діятиме з 1 березня, коли до КПВВ "Каланчак" можна буде доїхати поїздом з Києва, — сказав він.

Таким чином, тепер, приїхавши з Києва до Херсона, можна буде пересісти до приміського вагону і доїхати до станції «Вадим».

— Прибуття орієнтовно об 11 ранку. Там 10 кілометрів до КПВВ, — розповів Бабин.

Представник президента наголосив, що влада намагається налагодити роботу легальних таксі/автобусів до КПВВ і назад. Зворотній потяг зі станції "Вадим" буде відходити приблизно о 17:00.

— Поки це вагони, з яких потрібно пересідати на станції "Херсон", у найближчій перспективі чекаємо від «Укрзалізниці», що вона виділить вагони причіпні. Тобто людина сідає у Києві і виходить у «Вадимі», і навпаки. Це будуть причіпні вагони київського поїзда, — сказав Бабин.

Разом з тим чиновник розкритикував політику «Укрзалізниці», коли з України до Москви курсують 10 щоденних поїздів.

— А ось поставити декілька нормальних вагонів до станції «Вадим» в «Укрзалізниці» все ще думають. Але повірте, вони це рішення ухвалять, — заявив він.

Раніше повідомлялося, що окупаційна влада півострова скоротила потяг сполученням Керч — Джанкой до одного вагона.

Нагадаємо, що з 27 грудня 2014 року "Укрзалізниця" припинила залізничне сполучення з Кримом, а також скасувала міжнародні потяги, що курсують на півострів. Потяги кримського напрямку доїжджають до Новоолексіївки та Херсона. Після цього Кримська залізниця призначила пасажирські потяги прямого та зворотнього сполучення: Сімферополь — Джанкой, Джанкой — Армянськ.

QHA