КИЇВ (QHA) -

До третьої річниці початку АТО у Києві презентували книгу «Коли твій дім забрала війна» — збірку історій 12 осіб, які постраждали в результаті військових дій на сході України. Соціально важливий проект був підготовлений Українським інститутом дослідження екстремізму, який вже не перший рік вивчає проблеми переселенців.

За словами директора Українського інституту дослідження екстремізму Олега Зарубінського, коли в суспільстві говорять про проблеми переселенців, найчастіше мають на увазі матеріальні або житлові проблеми.

Ми забуваємо про важливий аспект — це їхня морально-психологічна адаптація. Адже війна вторглася в їхнє звичне середовище перебування. І для тих, хто змушений був переїхати на нове місце, дуже важлива ця адаптація,  повідомив Зарубінський, передає кореспондент QHA.

Саме так з'явилася ідея створення подібного проекту, автори якого зазначають, що поступово багато українців стають байдужими до тих своїх співгромадян, в чий дім прийшла біда, і ніяк не допомагають їм облаштуватися на новому місці.

— Ми перейнялися цією ідеєю і зрозуміли, що історія кожної родини, про яку ми писали  це історія України. Ми розповідаємо про простих людей, робітників, матерів, їхніх дітей. У них було своє життя, але в неї прийшла війна, і нехай вона забрала їх дім, у них залишилися спогади. Я хотіла передати їхню справжню історію, зберігши лексику, стилістику просто розповісти їхнє життя, зізналася автор проекту Ольга Будь.

Ознайомитися з книгою «Коли твій дім забрала війна» можна на сайті Українського інституту дослідження екстремізму.

ФОТО: інтернет

 

QHA