КИЇВ (QHA) -

Станом на сьогоднішній день в Україні оформлено всього 752 тисячі ID-карток, повідомляє УНН з посиланням на главу прес-служби Державної міграційної служби Сергія Гунька.

ID-карта виконує всі функції паспорта без зчитування інформації з чіпа, який в ній міститься. Технічні можливості для зчитування інформації з чіпа, якщо необхідно з'ясувати справжність документа, мають правоохоронні органи, прикордонна та міграційна служби, а також банківська система. Більш того, зчитування інформації з ID-картки можливе за допомогою NFC-чіпів, які у даний час широко використовуються у смартфонах.

ID-карти почали виготовлятися у січні 2016 року. З листопада того ж року до цього документа вносяться дані про відбитки пальців громадянина України.

— Відбитки пальців до ID-карти вносяться за згодою особи... Це додатковий параметр безпеки... На жаль, довнести цю інформацію в ID-карту неможливо, змінна інформація — це лише реєстрація місця проживання, шлюб і так далі. Відбитки пальців — незмінна інформація, — підкреслив Сергій Гунько.

Раніше QHA повідомлялося, що РНБО України прийняв рішення з 1 січня 2018 року ввести новий порядок перетину кордону України за біометричними паспортам. Зокрема, планується, що громадян Росії будуть пропускати до України тільки за біометричними закордонними паспортами з одночасним контролем біометричних даних.

У той же час громадяни України на підставі внутрішніх паспортів у вигляді ID-карток вже можуть їздити до окремих країни, які не потребують наявності візи, зокрема, до Туреччини.

ФОТО: інтернет

QHA