КИЇВ (QHA) -

Опівночі 11 червня у восьми перших державах-членах Євросоюзу набув чинності безвізовий режим для громадян України, які подорожують з біометричними паспортами.

Таким чином, Угода ЄС про візову лібералізацію з Україною запрацювала, передає «Європейська правда».

Безвіз на кордонах відкривався поетапно через те, що держави ЄС і Шенгенської зони знаходяться в різних часових поясах.

На першому етапі, опівночі за київським часом, кордони для українських мандрівників відкрили Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція і Кіпр.

О 1:00 дія безвізового режиму поширилася практично на всю територію Європейського союзу, а також на країни-члени Шенгену, що не входять до ЄС. Ще через годину безвіз поширився на Португалію, а о 3:00 за Києвом безвізовою для нас стала Ісландія.

Винятком із безвізового режиму залишаться Великобританія та Ірландія, які проводять власну візову політику.

У Міністерстві закордонних справ повідомили про перших українців, які перетнули кордони ЄС без віз.

— #Безвіз у дії. Консули в Румунії, Польщі, Словаччині, Угорщині повідомляють про безперешкодний перетин громадянами України кордонів країн ЄС за біометричними паспортами. Загальна кількість українців, які перетнули кордон ЄС станом на 5:35, вимірюється сотнями. Консули продовжують здійснювати моніторинг ситуації в пунктах пропуску. У разі виникнення труднощів консул поруч.

Як повідомляло QHA, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС, 26 квітня процедуру затвердили посли ЄС, а 11 травня Рада Міністрів Євросоюзу. Офіційна церемонія підписання відбулася 17 травня в Страсбурзі, на ній була присутня українська делегація на чолі з президентом Петром Порошенком.

Нагадаємо, безвізовий режим дає право на короткострокове відвідування країн ЄС (не більше 90 днів перебування на кожні 180 днів) для громадян України, які подорожують з біометричними закордонними паспортами.

ФОТО: інтернет

QHA