КИЇВ (QHA) -

8 листопада у Києві на благодійному аукціоні на допомогу українським політв'язнів у Криму і Росії було зібрано близько 25 тисяч гривень. Про це повідомив колишній політв'язень, кримчанин, а тепер радник міністра закордонних справ України з питань політв'язнів Геннадій Афанасьєв.

В аукціоні взяли участь колишні політв'язні, волонтери, громадські активісти, кияни і кримчани, яким небайдужа доля українських в'язнів у Росії та окупованому Криму.

На початку заходу виступив колишній політв'язень, вчорашній іменинник Геннадій Афанасьєв, який розповів про мету аукціону. У свою чергу колишній військовополонений Володимир Жемчугов закликав кожного особисто брати відповідальність за долю політв'язнів українців.

— Ми докладаємо багато зусиль для людей, що залишилися в окупованому Криму і на Донбасі. Зараз немає закону, який дав би певний статус цих людей. Поки наша держава не зробило цього, ми повинні самі допомагати цим людям, заявив Жемчугов.

Політолог Михайло Гончар розповів про діяльність ще одного іменинника Дмитра Штиблікова, якого окупанти утримують у СІЗО за звинуваченням у підготовці диверсії.

Всього лотів на підтримку політв'язнів було представлено більше сотні, при цьому їхня вартість починалася від 15 гривень. Більшість лотів надали відомі українські художники і виконавці. Серед них різні творчі вироби: картини, вишивка, вироби з бісеру, пластинки, іграшки та багато іншого.

Багато було і «зіркових» лотів, наприклад, підписана футболка кримськотатарської співачки Джамали, альбом українського гурту «Мандри», підписані диски від групи «Без обмежень», барабанні палички від Pianoboy. Також люди позмагалися і за найцікавіші і незвичайні лоти: стілець з обличчям Путіна зі стартовою ціною у 3 тисячі гривень, картину, намальовану сестрою політв'язня Олександра Кольченка.

Учасники благодійного аукціону не забули привітати не тільки Геннадія Афанасьєва, але і Дмитра Штиблікова, якому виповнилося вчора 47 років. Хоч його і не було поруч із ними, кілька разів учасники хором проскандували привітання, так сильно, щоб, за словами організаторів аукціону, «було чутно у Криму».

Варто зазначити, що сума зібраних грошей збільшиться після того, як непродані лоти надійдуть у вільний продаж.

Нагадаємо, на першому благодійному аукціоні на підтримку українських політв'язнів Кремля, який відбувся увечері 13 серпня у Києві, вдалося зібрати 22 550 грн.

Благодійний аукціон стартував з 27 липня. Його мета — збір 138 тисяч гривень для закупівлі подарунків українським політв'язням, незаконно засудженим у Росії та окупованому Криму.

QHA