КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв закликав політв'язня Руслана Зейтуллаєва припинити безстрокове голодування, оскільки він уже зміг привернути увагу до беззаконня в РФ. Таку думку Мустафа Джемілєв висловив кореспонденту QHA, коментуючи намір Зейтуллаєва продовжити голодування, що було оголошене 4 квітня.

На думку Джемілєва, тривалі голодування в «безсовісній» Росії неефективні, оскільки кремлівський режим не має наміру прислухатися до вимог голодуючого. Однак короткострокове голодування Зейтуллаєва дозволило йому досягти певного ефекту, зробивши проблему надбанням громадськості.

— Звичайно, голодовка, насамперед, спрямована на те, аби привернути увагу до беззаконня, яке відбувається особисто щодо нього на тлі певної проблеми. На мою думку, Зейтуллаєв дечого домігся — про нього стало відомо. Але ця голодовка направлена ​​на пробудження совісті, а совісті в тій країні, яка називається Росією, принаймні, у її керівництва, немає. Тому тримати голодування треба до певної межі, гинути там не треба, — сказав він.

Мустафа Джемілєв нагадав, що він сам неодноразово голодував за часів радянського режиму, і, виходячи з власного досвіду, закликав Руслана Зейтуллаєва припинити безстрокове голодування.

— У моїй практиці було багато голодувань. Я б побажав, щоби він припинив голодування.

Як повідомляло QHA, 4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар в окупованому Криму. Як повідомили правозахисники, голодування «мокре» Руслан п'є чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв знаходиться в Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд його справи. Його звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

Адвокат Еміль Курбедінов, який 14 квітня зміг відвідати свого підзахисного, повідомив, що у Руслана Зейтуллаєва вже виникли складнощі зі здоров'ям. Кримський татарин за 10 днів втратив 6 кілограмів і насилу говорить.

Крім того, до Зейтуллаєва до цього часу не пускають українського консула. Міністерство закордонних справ України надіслало ноту протесту Російській Федерації з вимогою надати українському консулу доступ до громадянина України.

Нагадаємо, свого часу Андрій Сахаров зіграв позитивну роль у житті радянського політв'язня Мустафи Джемілєва: він звертався і в ООН, і в «Ісламську конференцію», намагаючись привернути увагу світової спільноти до долі кримського татарина. Також Сахаров написав Джемілєву в ув'язнення лист, у якому просив припинити дев'ятимісячне протестне голодування  і той прислухався до цього прохання. Сам Джемілєв в одному з інтерв'ю згадував: «... в живих я залишився, напевно, завдяки Сахарову».

QHA