АНКАРА (QHA) -

У турецькій столиці Анкарі 4 лютого відбулося засідання Платформи кримськотатарських організацій Туреччини. Учасниками зустрічі стали представники, учасники та керівники різних організацій кримськотатарської діаспори, лідери громадського руху, журналісти, а також лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Основними темами обговорення керівників платформи і безпосередньо виступів Мустафи Джемілєва стали звільнення Криму від окупантів, розширення та зміцнення відносин і співпраці між Кримом та діаспорами в інших країнах та різні аспекти боротьби проти незаконної анексії.

Торкнувшись у своєму виступі внеску кримськотатарського народу у початкову позицію щодо окупації, Джемілєв заявив, що Крим має бути звільнений від гніту окупації за допомогою дипломатії:

— Ми хочемо звільнити Крим не за допомогою зброї, а за допомогою дипломатії і тиску санкцій. Нас дуже засмутили абсурдні слова Трампа під час його передвиборчої компанії. Після анексії погляд на кримських татар, як в Україні, так і у світі, став абсолютно інший. Їхній авторитет значно виріс. Єдина група людей, яка виступила саме як нація проти окупації, були саме кримські татари. Користуючись цією можливістю, ми намагатимемося приймати корисні та відповідні рішення для України і нашого народу.

Звернувши увагу також і на необхідність надання точної інформації про те, що відбувається у Криму, Мустафа Джемілєв торкнувся і позиції Туреччини у питанні незаконної анексії Криму Російською Федерацією:

— Туреччина не приєдналася до санкцій, які ввели багато країн. Навіть навпаки, зараз у контексті взаємин Туреччини і Росії вживаються такі слова як «співпраця» і «дружба». Останнім часом збільшився і обсяг торгівлі між країнами. І світ зараз нас запитує, чому попри те, що Туреччина так близька нам і саме тут проживає найбільша діаспора кримських татар, Республіка так поводиться. Роблячи все можливе, ми підтримуємо Туреччину. Але вони скептичні. Кажуть, що подібного панібратства не має бути.

Джемілєв також нагадав про підроблену турецьку делегацію, яка відвідала Крим, а також про спростування, що надійшли потім від міністерств та інших державних структур. На думку лідера кримськотатарського народу, через те, що основні засоби масової інформації не поширили жодної реакції або засудження даної ситуації, реакція в Україні і Росії була абсолютно різною. Тому діаспорі треба гучно заявляти про подібного роду інциденти і проводити необхідні заходи, щоб доносити достовірну інформацію до світової спільноти.

QHA