КИЇВ (QHA) -

Крім заміщення пам'яті методом побудови пам'ятників російської історії в окупованому Криму також розвиваються традиції доносів, які були дуже популярні за часів правління диктатора Сталіна в СРСР.

Про це повідомив у інтерв'ю виданню «НВ» лідер кримських татар, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв:

— У Криму з'явилася величезна кількість нових пам'ятників, спрямованих на прославляння російської присутності на півострові. Це Алея російської слави у Севастополі, пам'ятники Катерині II, царю Миколі II, «референдуму» 2014 року, пам'ятник і меморіальні дошки Сталіну, що є особливим блюзнірством стосовно кримських татар, кілька пам'ятників так званим ввічливим людям... Також з'явилися доноси. Їх навіть більше, ніж було на моїй пам'яті в останні роки СРСР. Причому за допомогою доносів люди вирішують свої питання, наприклад у просуванні по службі. Мені розповідали про подібні випадки у медицині.

Як повідомляло QHA, виступаючи перед народними депутатами з трибуни Верховної Ради, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до президента України Петра Порошенка з проханням про якомога скоріше скликання Конституційної комісії для зміни 10-ї статті Конституції, яка стосується Автономної Республіки Крим.

QHA