КИЇВ (QHA) -

В Україні може з'явиться соборна мечеть і кілька будинків на 1000 квартир для переселенців з Криму. Про це повідомив народний депутат, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі кореспонденту QHA.

Він зазначив, що обговорив з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом підтримку програми з забезпечення житлом переселенців з Криму та будівництво соборної мечеті в Києві.

— На зустрічі з Ердоганом ми обговорювали це питання на предмет того, що Туреччина може зробити для Криму і кримських татар. Ми домовилися про те, що вони будуть сприяти у вирішенні житлових проблем людям, які змушені були покинути півострів у результаті окупації, а також будівництво мечеті, — розповів Джемілєв.

За його словами, головною проблемою став пошук вільної землі в Києві для будівництва мечеті та житла. Так, мер Києва Віталій Кличко повідомив, що вільної землі в місті немає.

— Ми почали шукати самі землю і сказали представникам уряду Туреччини, що знайшли за вартість у кілька мільйонів доларів. Це викликало у них обурення, адже вони і так збираються витратити 70-80 млн доларів на будівництво житла, — поділився народний депутат.

Земельне питання вдалося вирішити за допомогою бізнесмена Ріната Ахметова, який погодився безкоштовно виділити під будівництво близько 3 гектарів у Печерському районі Києва.

— Ми визначили вартість цієї землі у 5 млн доларів, і прийшли до Ахметова в надії, що він зіб'є ціну, адже є велика різниця між 5 млн і 1,5-2 млн. Він поцікавився, що ми хочемо побудувати на цій землі. Ми відповіли, що мечеть і житло, і він вирішив віддати землю безкоштовно, а також додати від себе кілька мільйонів на будівництво мечеті, — сказав Джемілєв.

Він повідомив, що президенти Туреччини та України вже повідомлені про наявність земельних ділянок під будівництво.

— Зараз ми будемо виконувати необхідні формальності, тому що підготовка документації займає дуже багато часу. Поки ми плануємо початок будівництва у 2018 році, — зауважив Джемілєв.

При цьому Джемілєв повідомив, що будівництво мечеті візьме на себе Духовне управління Туреччини, і, за попередніми оцінками, коштуватиме 10-15 млн доларів.

Що стосується житла для переселенців, то квартири не будуть видаватися у власність, а люди будуть там жити безкоштовно до закінчення окупації. Винятком може стати тільки якщо у переселенця в Криму немає ніякого житла — тоді буде підніматися питання про приватизацію, щоб людина змогла продати цю квартиру в Києві та придбати собі житло в Криму.

QHA