КИЇВ (QHA) -

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в ефірі «5 каналу» заявив, що Росія примусово змінює демографічну ситуацію в окупованому Криму, туди завезені 250 тис. осіб із ОРДЛО і 300 тисяч — з Росії.

— Росія грубо порушує Женевську конвенцію про неприпустимість примусової зміни демографічної ситуації на окупованій території. Вони створюють умови, за яких корінні жителі змушені залишати півострів, і заселяють його людьми, лояльними до себе. Наприклад, 250 тис. осіб вони привезли з Донецької та Луганської областей, цих «ватників», багато хто з них — бандити, які беруть участь у беззаконні, і не менше 250 тисяч, а то і 300-400 тисяч, за різними оцінками, жителів Російської Федерації, — повідомив Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу вважає також, що Росія намагається приховати свої дії.

— Це прямо суперечить вимогам Женевської конвенції та входить у число військових злочинів... Але там все так засекречене, скільки людей нових прописані. У цих структурах, де ці дані, немає практично жодного кримського татарина. Все дуже засекречене, — зазначив він.

QHA повідомляло, що уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що зараз готуються зміни до Конституції щодо Криму, згідно з якими АРК може стати національно-територіальною республікою.

Джерело: «5 Канал»

QHA