КИЇВ (QHA) -

Окупація Криму Росією буде закінчена, якщо окупанти припинять репресії щодо місцевих жителів. Про це розповів лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у інтерв'ю виданню «Фокус».

На його думку, за допомогою затримань і залякувань Росія намагається утримати півострів.

— Репресії, звісно, триватимуть. Основна стратегія Москви не просто покарати тих, хто щось там зробив, а залякати в цілому спільноту, і з підбором підстав для репресій зовсім не церемоняться. При вільному волевиявленні людей, без репресій ця влада у Криму довго не протримається. Адже найбільше окупантів турбує публічність.

Мустафа Джемілєв стверджує, що саме за рахунок публічності і прозорості захисних дій адвоката Миколи Полозова підконтрольні Кремлю «суди» досі не можуть закінчити розгляд сфабрикованої справи стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 25 лютого російські адвокати Микола Полозов і Марк Фейгін звернулися до голови Ради президента України з прав людини Михайла Федотова з проханням виступити перед органами державної влади РФ, закликавши до припинення репресій і звільнення політв'язнів у Криму. Як сказано у зверненні адвокатів, корінний народ Криму — кримські татари змушені зараз покидати свої будинки через небезпеку бути затриманими і залученими до адміністративної або кримінальної відповідальності.

ФОТО: інтернет

QHA