АНКАРА (QHA) -

У рамках візиту до Турецької Республіки 4 липня відбулася зустріч Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Про це повідомляється на офіційному сайті Меджлісу кримськотатарського народу.

Під час зустрічі Мустафа Джемілєв розповів президенту Туреччини про поточну ситуацію з правами людини в окупованому Криму, про переслідування кримських татар та інших громадян України, які не погоджуються з незаконною анексією півострова Російською Федерацією. Також Мустафа-аг'а наголосив на необхідності невідкладного звільнення всіх політичних в'язнів Кремля і скасування заборони на в'їзд до Криму представників Меджлісу кримськотатарського народу.

Окремо Джемілєв підкреслив позитивні зрушення у забезпеченні прав кримськотатарського народу в Україні, зазначивши ініціативу президента України Петра Порошенка з розробки змін до Конституції України у частині статусу Автономної Республіки Крим.

У свою чергу глава Турецької Республіки Реджеп Ердоган тепло зустрів Мустафу Джемілєва та передав запевнення кримськотатарському народу у беззаперечній підтримці з боку Туреччини.

Ердоган зазначив твердість своєї позиції щодо недоторканності територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Президент додав, що влада Туреччини не допускає відвідування кримських портів турецькими судами, і підтвердив готовність підтримати ініціативу Меджлісу кримськотатарського народу з будівництва у Києві центральної мечеті, яка буде знаменувати єдність мусульман України.

Мустафа-аг'а подякував президенту Туреччини за підтримку і наголосив на важливості для кримських татар однозначної позиції Турецької держави щодо невизнання незаконної анексії Криму і неприпустимість спроб її легітимації Росією.

ФОТО: Сайт Меджлісу кримськотатарського народу

QHA