КИЇВ (QHA) -

13–15 березня лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і заступники глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров перебуватимуть з візитом у Великобританії.

У рамках візиту відбудуться зустрічі з директором департаменту з питань прав людини і демократії Форін-офісу Річардом Джонсом, головою і членами «Групи дружби з Україною» у парламенті Великобританії, послом Туреччини в Лондоні Абдурахманом Білгічем, главою британського МЗС Борісом Джонсоном.

Окрім того, очікується виступ Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова на заході «Кримські реалії: чотири роки з моменту анексії», присвяченому окупації Криму Росією.

Запланована також зустріч Ільмі Умерова з представником Європейського центру захисту прав людини Софі Руст, під час якої буде обговорюватися ситуація з порушенням прав людини в окупованому Криму.

Нагадаємо, чотири роки тому Росія віроломно вторглася на територію України. Росіяни під дулами автоматів провели незаконний «референдум» у захопленому Криму. Намалювавши 120%-у підтримку анексії, Москва оголосила про приєднання півострова до РФ. Протягом 4 років окупації Криму російська влада за допомогою своїх маріонеток переслідує людей за національною, релігійною та мовною приналежністю.

QHA