КИЇВ (QHA) -

11 вересня в окупованому Криму винесуть вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз, якого протягом двох років судять за сфабрикованою «справі 26 лютого».

QHA запитало у голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова про те, що Меджліс має намір зробити зі свого боку, щоб швидше звільнити Чийгоза:

— Сам Ахтем Чийгоз дуже гідно провів цей довгий судовий марафон. Він не захищався, а нападав у відповідь на незаконну, брутальну дію російських окупантів. Його адвокати, і, в першу чергу, Микола Полозов вони всі настільки системно збудували правовий захист, що зрозуміло, що ми безпосередньо підемо до Європейського суду з прав людини. І у мене немає жодних сумнівів у тому, що який би не був вирок Ахтему Чийгозу, його звільнення відбудеться набагато швидше, а ті, хто ніби-то його зараз судить, самі сядуть на лаву підсудних.

Також про майбутній вирок Ахтему Чийгозу висловив свою думку Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв:

 Ми повинні більше говорити про те, що там сталося. Зараз є всі записи судового процесу Ахтема Чийгоза. Я думаю, що буде підготовлена ​​книга про цей судовий процес. І ми її перекладемо на різні мови, щоб світ зрозумів, яке свавілля і беззаконня кояться в окупованому Криму. А яким буде термін? Зараз важко сказати, адже просять вісім років позбавлення волі, незважаючи на те, що у них жодної доказової бази немає. Ми не повинні забувати, що російські суди  це суди і вироки, що виносяться не в судах, а в іншому місці, а судді тільки зачитують їх.

На його думку, в день вироку жодних сюрпризів не буде. Хіба що може бути невелика різниця між вимогами прокурора і суду для дотримання якіїсь декларативності, але звільняти Чийгоза ніхто не буде.

Також Мустафа Джемілєв вважає, що в Гаазі судитимуть тільки головних військових злочинців, таких як Путін і його оточення, а нижчих посадовців судитимуть національні суди.

1 серпня після 150 засідань «Верховний суд Криму» завершив судове слідство у справі Ахтема Чийгоза.

Як повідомляло QHA, 9 серпня в останньому слові в «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA