КИЇВ (QHA) -

Співачка Джамала прокоментувала зареєстрований нещодавно у Верховній Раді України законопроект, який передбачає заборону українським артистам виступати на території країни-агресора і навпаки. Переможниця Євробачення назвала це питання складним моментом.

— Мені здається, що тут не можна дуже різко відокремлювати це питання. Ми не можемо бути проти всіх росіян і дивитися на всіх під одним кутом зору. Так, є закон (я не знаю, як він правильно звучить) про незаконний перетин адмінмежі з Кримом, в результаті чого цю людину потім не впускають на територію України. Зрозуміло, що такий перетин — неправильний і порушує закон. Ми знаємо, що багато виконавців через недотримання закону не мають можливості виступати тут. Я вважаю, що це правильно, хоча комусь може моя така позиція не подобається. Правильно, коли ти живеш за законом, — сказала співачка журналістам на презентації документального фільму «Боротьба Джамали» у Києві 5 липня.

Вона додала, що «хотіла б бачити в Україні російських виконавців, але тільки тих, хто розділє позицію українського народу».

Нагадаємо, 29 червня 2017 року позафракційні депутати з партії ВО «Свобода» Андрій Іллєнко, Юрій Левченко, Михайло Головко та Олег Осуховський зареєстрували проект закону, що обмежує гастрольну діяльність російських та українських артистів.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект забороняє російським артистам проводити гастрольні заходи на території України, зокрема і на непідконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей, а також анексованого Криму. У проекті йдеться про те, що це «важливо в цілях забезпечення інформаційної безпеки і цілісності України».

Виняток на в'їзд в Україну пропонується зробити для тих російських артистів, які письмово або публічно визнають Росію агресором, а також для тих, які постійно проживають в Україні. Для порушників норм депутати пропонують передбачити відповідальність, зокрема кримінальну.

QHA