СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Один із фігурантів справи «кримських диверсантів» Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством, повідомив джерелу журналіст Антон Наумлюк.

Згідно з повідомленням, укладання Штибліковим досудової угоди випливає з постанови Київського районного суду Сімферополя про продовження терміну утримання під вартою іншого фігуранта справи Володимира Дудки. Слідство просило продовжити арешт Дудки до 8 липня в тому числі для того, щоб «виконати з обвинуваченим Штибліковим Д.А. вимоги, передбачені главою 40.1 КПК України». У цьому розділі йдеться про «особливий порядок прийняття судового рішення при укладенні досудової угоди про співпрацю».

Журналіст уточнив на своїй сторінці в Фейсбуці, що висновок досудової угоди означає, що він визнав свою провину. У результаті цього його справа буде розглядатися окремо і в особливому порядку, без вивчення доказів провини.

— Фігурант справи «кримських диверсантів» Дмитро Штибліков уклав досудову угоду зі слідством. Це означає, що він співпрацює зі слідством, його справа буде розглядатися окремо і в особливому порядку без вивчення доказів провини, яку він, виходить, визнав.

Нагадаємо, так звана «диверсійно-терористична група, що працює за вказівкою Міністерства оборони України», була затримана співробітниками ФСБ 9 листопада у місті Севастополі.

Пізніше з'ясувалося, що затримані окупантами в Криму «українські диверсанти» — це експерти аналітичного центру «Номос» Дмитро Штибліков і Олексій Бессарабов, а також ветеран розвідки Володимир Дудка.

У ФСБ РФ пізніше заявили, що двоє з трьох затриманих 9 листопада у Криму громадян зізналися в тому, що вони працювали на українську розвідку.

ФОТО: інтернет

QHA