КИЇВ (QHA) -

Держава готує зміни до законодавства, згідно з якими діти з категорії внутрішньо переміщених осіб зможуть отримувати документи прямо на лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей. Про це під час прес-конференції «Діти війни. XXI століття. Україна» у Києві повідомив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

— Сьогодні готуються, у тому числі Мін'юстом і Державною міграційною службою, зміни, що дозволяють на лінії розмежування, прямо на КПВВ, вирішувати ці проблеми. Зараз дивимося, чи потрібні зміни в законодавстві, або все-таки досить буде змін у наказах міграційної служби, — зазначив Гринчак, передає кореспондент QHA.

Він пояснив, що на сьогодні діти з числа внутрішньо переміщених осіб стикаються з проблемами в отриманні таких документів, як паспорт, ID-картки і тому подібних. Особливо важко отримати паспорт дитині, якщо вона знаходиться на підконтрольній Україні території, а її батьки — на окупованій. Підліток може отримати документи тільки в разі особистої присутності когось із батьків, що на практиці не завжди можливо.

Крім того, за словами експерта з питань захисту прав дітей Людмили Волинець, сьогодні в законодавстві занадто ускладнений порядок надання статусу дитині, яка постраждала від збройного конфлікту.

— Це вимагає від будь-якої особи, яка хоче зареєструвати дитину, більше п'яти документів, серед них — рішення суду про те, що дитина пережила визначену законом форму насильства (...) Нам просто необхідно для виконання міжнародних зобов'язань визначитися в цій дискусії, і Кабінет міністрів повинен прийняти рішення, кого і яким чином Україна відносить до дітей, які постраждали від збройного конфлікту, — зазначила Волинець.

Як повідомляло раніше QHA, за словами експерта з питань захисту прав дітей Людмили Волинець, на сьогоднішній день, згідно з офіційною статистикою, від збройного конфлікту на Сході України постраждало 580 тисяч дітей, ще 236 тисяч покинули ці території й оформили статус переселенців.

ФОТО: інтернет, QHA

QHA