МАР'ЇНКА (QHA) -

Незважаючи на те, що ці діти вже бачили занадто багато горя і страждань, їхні очі запалюються радістю від найпростішої іграшки, дитячої книжки з картинками, будь-якого подарунка, який дорослі привезуть практично на передову протистояння. У той же час практично будь-який різкий звук здатний викликати у малюків сформований інстинкт порятунку. Досить сказати, що деякі діти ховаються під ліжка від голосного гримання дверей.

— Діти змінилися, говорить директор єдиного на всю Мар'їнку дитячого садка Деменко Алла Миколаївна. До війни діти були комунікабельні, товариськіші, а зараз вони замкнуті, сором'язливі.

Минулого року двадцять дітей пішли до школи, в перший клас. Але тільки троє з них були без мовних вад. Цілий рік в дитячому садку з дітьми займалися логопеди, тому що у них були великі затримки у розвитку мови.

— Я вважаю, що така ситуація з розвитком дітей в першу чергу пов'язана із ситуацією у нашому місті  з обстрілами, з тим, що діти сидять по підвалах, пояснила Алла Миколаївна. Вони навіть, якщо щось далеко чутно, відразу ховаються під ліжка.

У дитячому садку Мар'їнки організовано короткочасне перебування дітей. Батьки приводять у дитсадок малюків, де з ними займаються психологи та викладачі і до обіду забирають малечу додому. У садку не можуть поки забезпечити гаряче харчування у зв'язку з ремонтом. У перервах між заняттями співробітники дошкільного закладу намагаються спорудити малюкам перекус. Як правило це чай, печиво, згущене молоко, хліб із повидлом.

— Кухня у нас майже готова після ремонту, і ми плануємо зробити перебування дітей до 16.00, довше просто страшно, темніє і починаються обстріли. Так що ми їх годуватимемо сніданком і обідом.

Варто зазначити, що сьогодні в дитячому саду в двох групах проходять навчання і підготовку до школи сорок малюків. Одна з груп — логопедична, в яких досвідчені спеціалісти намагаються усунути відставання дітей у розвитку мови.

QHA