КИЇВ (QHA) -

Нещодавно у Києві стартував проект «Науково-популярні лекції для переселенців». Дітей-переселенців запрошують зануритися у світ точних наук під чуйним керівництвом талановитих вчених і педагогів. Цей цикл пізнавальних лекцій та наукових ігор організували Мала академія наук України, Благодійний фонд «Дитинець» та МГО «Інтелект України», яка займається проектами «Наукова світлиця» і «Банк Лекцій».

Радник міністра культури Есма Аджиєва зазначає що, незважаючи на назву, серед учасників проекту — діти не тільки з окупованих територій України, а й з Києва та інших міст.

Я спостерігала, як діти працювали у командах. Вони будували вежі з підручних матеріалів, і в цій роботі у них не було ніяких непорозумінь, ділиться враженнями Аджиєва. І я зрозуміла, що всі розбіжності між куточками нашої країни надумані дорослими.

Автор цього цікавого проекту Олексій Смирнов наголошує, що проведення даних лекцій є першою спробою в Україні організувати постійно діючий лекторій для дітей саме цього віку.

— Ми знімаємо багато науково-популярних доповідей для нашого проекту «Банк Лекцій», розповідає Олексій. Але такі лекції розраховані на значно старші вікові категорії, ось ми і спробували познайомити з наукою молодших дівчат і хлопців нехай починають дружити зі світом знань заздалегідь.

Після кожної з лекцій організатори проводять для дітей командну гру, під час якої вони працюють разом і закріплюють отримані знання на практиці.

Тому, якщо вашій дитині від 10 до 14 років і їй цікавий світ точних наук, вона може відвідати лекції за адресою: м Київ, вулиця Михайла Коцюбинського, 1, попередньо зареєструвавшись на кожну з них на сторінці «Наукова Світлиця» у мережі Facebook або за телефонами: +38 (073) 1530084, (095) 9079584.

Далі наводимо перелік найближчих лекцій:

14 березня «Математичні фокуси» (Ірина Єгорченко, Інститут математики НАНУ);

21 березня «Математика і мистецтво» (Ірина Єгорченко, Інститут математики НАНУ);

28 березня «Завдання про упаковку сфер у просторі і передачу сигналів у космосі» (Ірина Єгорченко, Інститут математики НАНУ);

4 квітня  «Чорні діри» (Богдан Лепявко, Інститут ядерних досліджень НАН України)

11 квітня  лекцію проведе Кирило Піршев, Інститут біохімії НАНУ;

18 квітня  «Електрика нашого мозку і тіла» (Олексій Болдирєв, Інститут фізіології ім. Богомольця).

ФОТО: інтернет

QHA