КАЗАНЬ (QHA) -

12 березня у Татарстані мировий суд Московського району міста Казань оштрафував директора школи "Сонце" Павла Шмакова за викладання у навчальному закладі татарської мови нарівні з російською. Про це Павло Шмаков повідомив на своїй сторінці у Facebook.

З подачі прокуратури суддя постановила накласти штрафи: 10 000 рублів — за навчання татарській мові нарівні з російською і 15 000 рублів — за тимчасову відсутність у школі спортзалу та їдальні з вини виконкому Казані.

За словами Шмакова, рішення суду не набере чинності, поки його не оскаржать.

— Поки єдиним позитивним результатом можна вважати, що суд не наважився призначити штрафи вдвічі-втричі більші, — написав директор.

Шмаков змушений був прийняти удар на себе, щоб прикрити собою вчителів татарської мови та літератури і тих, хто мав офіційно вирішити питання про рівноправний статус татарської мови у школах Республіки Татарстан.

За словами директора школи, судове засідання проходило з численними порушеннями. Так, суд не врахував, що прокуратура порушила справу проти директора з порушенням встановленого порядку, без належного повідомлення (на адресу школи, а не на адресу директора, причому в період його перебування у лікарні), не надавши можливість для пояснень, посилалася на недостовірні в установленому порядку роздруківки.

— Ці порушення вже більше 10 років визнаються Верховним судом Росії як істотні. Тим самим прокуратура позбавила свої постанови та інші матеріали доказової сили, як документи, отримані з порушенням закону. Також прокуратура сама допустила закінчення тримісячного терміну давності притягнення до відповідальності, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше прокурор Татарстану Ілдус Нафіков заявив, що школярі Татарстану припинять вивчати на обов'язковій основі державну татарську мову.

QHA