КИЇВ (QHA) -

У Києві співробітники дипломатичних представництв змагалися у класичному бігу на лижах з корпоративними командами та індивідуальними учасниками, жителями столиці. Турнір отримав назву «Кубок дипломатичних місій».

Організатори змагань — посольства Австрії, Норвегії, Швейцарії, Швеції, а також Український гірськолижний клуб — стверджують, що подія покликана сприяти популяризації бігових лиж у Києві та розвивати дружні відносини між дипломатами та міжнародними організаціями в Україні.

Відкриваючи лижні гонки, представник оргкомітету Сергій Харчук зазначив, що кількість команд іноземних місій виросла у порівнянні з попереднім разом.

На трасі у гірськолижних костюмах глядачі побачили посла Норвегії в Україні Уле Тер'є Хорпестада, Австрії — пані Герміну Поппеллер, Швеції — Мартіна Хагстрема, Швейцарії — Гійома Шойрера, а також інших європейських дипломатів. Посольські гонки відвідали відомі українські політики. Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко брав участь у турнірі із своєю сім'єю.

— У школі, університеті взимку я часто катався на лижах. В Україні не часто бувають сніжні зими, але я думаю, що будь-який спортивний захід для української сім'ї — хороший приклад, сказав віце-прем'єр у коментарі кореспонденту QHA.

Посол Швеції Мартін Хагстром у бесіді з QHA зізнався, що в такому турнірі в Києві бере участь вперше. На батьківщині пан Хагстром катається на гірських лижах і ковзанах.

— Біг на лижах — не мій коник, не можу сказати, що тут я виступаю як спортсмен. Але обіцяю виступити гідно, — сказав посол, натираючи спеціальним воском лижі.

На подію приїхав і посол Швейцарії Гійом Шойрер.

— Швейцарці — лижна нація. Після турніру сподіваюся підкорити гори Буковеля. Бігаю з киянами я вперше, але тут така чудова атмосфера... Обов'язково приїду наступного року, — розповів він.

Організатори не забули і про початківців: бажаючі могли взяти напрокат спорядження і спробувати себе в цьому виді спорту.

— Настрій піднесений, мій тренер Данило проведе екскурс, що там нас чекає на трасі і вперед! — каже учасниця турніру Юлія Лобан.

Бігуни подолали естафету — коло відстанню у півтора кілометра. Згідно з правилами змагань, у кожній команді було по чотири особи. Організатори надали можливість усім відвідувачам взяти участь у гонці, адже тривала подія до самого вечора.

Ідея створення цих змагань була запропонована послами Австрії, Швейцарії та Норвегії. Вони, як представники країн, де цей вид спорту дуже популярний, звернулися до Українського гірськолижного клубу, який з радістю підхопив цю ідею. Цього року в змаганнях збільшилася кількість учасників, з'явилося більше дітей та аматорів.

QHA