ХЕРСОНЕС (QHA) -

Музей-заповідник «Херсонес Таврійський» в окупованому Росією Криму позбудеться статусу пам'ятки світового значення, якщо його приміщення будуть передані Російській православній церкві (РПЦ). Про це заявили в президії Російського комітету міжнародної ради музеїв.

При цьому у відомстві РФ висловили побоювання, що дії РПЦ з анексії об'єктів історичної пам'ятки Криму «завдадуть шкоди по авторитету Росії на міжнародній арені».

— Це неминуче призведе до того, що державний музей не зможе виконувати свої функції та надавати доступ до об'єктів культурної спадщини. Ухвалення рішення про передачу майна музею-заповідника «Херсонес Таврійський» Російської православній церкві призведе до можливості включення об'єкта до списку «Об'єктів, що знаходяться під загрозою» або навіть до його виключення зі Списку Всесвітньої спадщини. З огляду на міжнародну обстановку, такий розвиток подій стане серйозним ударом по авторитету Російської Федерації на міжнародній арені, — повідомили у відомстві окупантів.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, єпархія Російської православної церкви в окупованому Сімферополі подала заявку до Федерального агентства з управління державним майном Росії на передачу під свій контроль 24 об'єктів музею-заповідника «Херсонес Таврійський». За словами директора музею Світлани Мельникової, заявка єпархією була направлена ​​ще у листопаді 2016 року, якщо буде прийнято рішення на її користь, то діяльність музейного комплексу стане неможливою, оскільки він втратить практично все майно.

ФОТО: інтернет

QHA