КИЇВ (QHA) -

У столиці України 29 липня відбулося дев'яте засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар. Представники кримськотатарських діаспор з Туреччини, Литви, Румунії, Казахстану та Канади зібралися в Києві, щоб обговорити злободенні проблеми і завдання, які стоять перед кримськими татарами.

Крім заявлених питань — організація майбутніх восени заходів на честь 100-річчя першого національного Курултаю кримськотатарського народу і Всесвітнього дня захисту прав людини, а також просування всесвітньої кампанії зі збору одного мільйона підписів на захист зниклих, викрадених і вбитих кримських татар у Криму — під час засідання був заявлений і ряд інших ініціатив.

Так, однією з тем, що обговорювалися на дев'ятому засіданні виконавчого комітету ВККТ, стало представництво кримськотатарської молоді в органах державного управління. Під час дискусії члени виконкому прагнули виробити єдину концепцію підтримки молодого покоління.

Рефат Чубаров, зокрема, зазначив, що це питання актуальне, проте в кожній країні своя специфіка державної служби — в Україні вона часто пов'язана з проведенням відкритого конкурсу на ту чи іншу посаду.

Під час засідання також була озвучена ініціатива створення в рамках Всесвітнього конгресу Ліги кримськотатарських жінок, яка також викликала бурхливу дискусію серед присутніх.

Переважною більшістю голосів членів виконкому було прийнято рішення про створення робочої групи з розробки положень жіночого союзу при Всесвітньому конгресі кримських татар. До робочої групи увійшли члени Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, Гульнара Бекірова, член виконавчого комітету ВККТ Васфіє Аліарова, представник Меджлісу кримськотатарського народу в США Айла Баккали та інші.

Текст звернення виконавчого комітету ВККТ до урядів держав-підписантів Будапештського меморандуму із закликом до невідкладного виконання ними гарантій безпеки, наданих Україні у зв'язку з приєднанням останньої до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, був відправлений на доопрацювання і переклад.

Як зазначив Рефат Чубаров, після внесення деяких змін дане звернення буде розіслано членам виконкому ВККТ і згодом затверджено.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар — структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, в Криму, а також в діаспорі в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи і Середньої Азії).

Три перших засідання виконавчого комітету пройшли в Румунії та Україні (в Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте — у Вільнюсі (Литва), п'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, з шостого по дев'яте — в Києві.

QHA