КИЇВ (QHA) -

В Україні не називають реальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки на підконтрольній Україні території Донбасу. Про це в ході прес-конференції «Діти війни. ХХІ століття. Україна» у Києві заявила екс-заступник начальника Служби у справах дітей Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Світлана Клочко.

— Держава штучно зменшує показники щодо кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, а також дітей і сімей, які потребують професійної уваги та допомоги. Чим далі затягується військовий конфлікт, тим ми менше чуємо про дітей, які постраждали в його результаті, сказала Клочко.

Колишня держслужбовець зазначила, що на сьогодні гостро стоїть питання фахівців, що займаються дітьми, які виїхали із зони конфлікту. За останніми даними, у Донецькій області внутрішньо переміщених дітей налічується 69 тисяч, по Луганській області більш ніж 23 тисячі. Багато з них потрапляють у групу ризику залишилися без батьківської опіки.

На думку Світлани Клочко, треба якісно організовувати соціальний захист дітей, які проживають на контрольованих Україною територіях.

— Однак на сьогодні, на жаль, кількість фахівців, які працювали у соціальних службах у справах дітей на цих територіях, з кожним роком зменшується. Якщо порівняти, то станом на 1 січня 2014 року фахівців у службах у справах дітей на контрольованих Україною територіях Донецької області працювало 175 осіб, а на 1 січня 2017 року їхня кількість скоротилася до 166 осіб, наголосила вона.

За статистикою, на одного фахівця соціальної служби у Донецькій області припадає 4917 внутрішньо переміщених дітей, а у Луганській області 7274 осіб.

Експерт заявляє, що на сьогодні всі центри соціально-психологічної реабілітації у Донецькій області переповнені, а така неврегульованість державної політики у цьому питанні призводить до катастрофічної ситуації, адже з кожним днем ​​зростає кількість дітей, що живуть у сім'ях, які стали вести асоціальний спосіб життя внаслідок військових дій.

QHA